Юридична агенція
+38(044)360-53-64 +38(067)466-19-97

В Україні культура складання шлюбних договорів тільки починає формуватися. Багато хто вважає, що це незручно, меркантильно.

Є також забобон, що складання такого документа саме по собі передбачає розлучення, адже в ньому прописані питання розподілу майна. І молодята бояться «наврочити».
Насправді, шлюбний контракт – всього лише запорука відсутності майнових суперечок у випадку розлучення або смерті одного із подружжя, він не може вплинути на відносини і міцність укладеного шлюбу.
Для складання шлюбного контракту слід звернутися до адвоката з сімейних питань, адже цей договір повинен не тільки  відповідати законодавству, а й враховувати індивідуальні особливості кожної сімейної пари – майновий стан, розподіл активів і так далі.

Шлюбний контракт обов’язково завіряти у нотаріуса, тому ви можете звернутися в нотаріальну контору, де вам запропонують типові зразки документа.

Однак, професійний адвокат – юрист, який спеціалізується на питаннях сімейного права, розгляне вашу ситуацію докладно, і складе на основі типового договору індивідуальний, що враховує найдрібніші подробиці розподілу майна у разі розлучення або смерті одного з подружжя.

У договорі може бути зазначено:
– який вид нажитого спільно майна буде вважатися особистим, тобто не підлягає поділу,
– як розподіляються в разі розлучення бізнесактіви, які належали одному з подружжя до вступу в шлюб,
– питання проживання в будинку або квартирі одного з подружжя,
– домовленість про зміст (виплаті аліментів) дружині / чоловіку, і в яких випадках воно надається.

Слід зауважити, що після підписання у нотаріуса відмова від контракту в односторонньому порядку не допускається.
 Шлюбний контракт (і зміни до нього) може бути складений протягом будь-якого періоду часу після укладення шлюбу.

Він вступає в силу після нотаріального засвідчення.

Для складання шлюбного контракту і консультацій щодо внесення змін до шлюбного контракту звертайтеся до юристів – адвокатів по сімейних справах компанії «Візаві», м.Київ. Детальніше